Amikor négy éve megvettük a házunkat, a pincében találtam ezt a jó formájú búrát. Rakosgattam ide-oda az évek során, nem nagyon tudtam, mit kezdjek vele, mindenesetre a lomtalanításokat megúszta. Mondjuk ez nálam nem akkora dolog. Eleinte valami felfüggesztésben gondolkodtam, de aztán erről letettem. Valahogy beugrott, hogy rá is tehetném valamire, ami izgalmas ötletnek tűnt, így bele is vágtam.
Nemrég hozzám került egy régi katonai láda, egy rossz lámpából kiszedtem a kábelt és a kapcsolót, foglalatom pont volt otthon, végül kerestem még faanyagot lábnak.
Kitaláltam, mekkora szögben álljanak a lábak, mert szerettem volna egy nagy A szerű alakot kapni a végén. Asztali körfűrésszel nem nagy dolog ugyanolyan szögben vágni, de egy kézi fűrésszel sem túl nehéz a problémát megoldani. A lényeg, hogy ugyanazt a szöget tartsuk a hasábok aljánál és tetején is.
A lámpabúra rögzítéséhez egy kör alakú kiemelkedést csináltam, ehhez pár lécetdarbot használtam.
Mikor a darabok megvoltak, a ládát is kitakarítottam. Először néhány szöget vágtam ki, amit viszonylag nehéz volt egy kézzel csinálni dremellel, úgy hogy közben a másikkal le tudjam fotózni a szikrákat. Mivel még rajta voltak az orosz felirtok, ezeket mindenképp meg akartam tartani, ezért a csiszolást finoman kézzel csináltam.
Csiszolás közben találtam egy törést az egyik lécen, úgyhogy kis szünetet kellett tartani, amíg megragadt.
Az összeszerelést a lábak felcsavarozásával kezdtem. Lábanként négy facsavart használtam. Kissé ferdén csavaroztam, követve a lábak vonalát.
A lábak után felszereltem a búratartót, amibe belefúrtam a foglalat helyét. Pont akkora fúróm nem volt, hogy a foglalat beleszoruljon, ezért kifúrtam kisebbel és ráspollyal megfelelő méretűre reszeltem.
Végül az egészet átkentem egy közepesen sötét barna lazúrral, ami szépen átengedi a fa erezetét és a feliratokat is.
Az eredmény meg egy érdekes formájú lámpa, ami pár könyvvel jól mutat a fotel mellett.